News

DEJAS IZRĀDI „ĒNAS” FESTIVĀLĀ "EJU MEKLĒT" NOVĒRTĒ ARĪ STARPTAUTISKI TEĀTRA EKSPERTI
   No 2017. gada 9. līdz 12. martam pirmo reizi Latvijā notika starptautiskās bērnu un jauniešu teātra asociācijas ASSITEJ Latvijas nodaļas rīkotais teātra festivāls “Eju meklēt 2017”, piedāvājot gan bērnu un jauniešu auditorijai adresētu izrāžu skati, gan diskusijas par redzēto. Festivālā piedalījās izrādes no Igaunijas, Vācijas un Krievijas, kā arī labākie bērniem un jauniešiem veidotie pašmāju iestudējumi.
   Festivālu apmeklēja arī vairāki ārzemju pārstāvji, asociācijas ASSITEJ valdes locekļi, teātru darbinieki un tie, kuri vēlējās rast iespēju turpmākai starptautiskai sadarbībai. Ārzemju eksperti pārstāvēja Vāciju, Čehiju, Zviedriju, Somiju, Norvēģiju un Islandi un pēc festivāla labprāt dalījās iespaidos.
   Festivāla programmā bija arī dejas izrāde „ĒNAS”, kuru atzinīgi novērtēja arī festivāla starptautiskie ārzemju viesi, kuru viedokļus uzklausīja LKA Drāmas un teksta studiju bakalaura programmas 3.kursa studentes Katrīna Antonova, Annija Freiberga un Zane Henčele.
 
   "Čehijā ir laikmetīgās dejas teātris, esmu redzējusi dažādus priekšnesumus ļoti augstā līmenī. Mūsdienās interesanti redzēt, kādus mākslas veidus režisors izdomās apvienot. Laikmetīgās dejas kombināciju ar ēnu teātri nebiju redzējusi, un izrāde “Ēnas” bija pārsteigums. Tur piedalījās arī ļoti labi dejotāji.”
Dagmāra Bednarikova, kultūras centra vadītāja (Čehija)
 
   „Izrāde “Ēnas” ļāva ieraudzīt ko jaunu un citādu, laikmetīgo deju apvienojumā ar ēnu teātri nebiju redzējusi. Tā atveidoja cilvēka dzīvi no piedzimšanas līdz nāvei, izejot cauri bērnības posmam, rādot attiecības ar vecākiem, lološanu mātes rokās, audzināšanu, kurai sekoja tīņa gadi, mīlestības jūtas. Bija izvēlēts poētisks veids, kā izstāstīt cilvēka dzīvi.”
Lucija Krāmere, Štutgartes Jaunā teātra dramaturģe (Vācija)
 
Informācijas pārpublicēta no raksta "Meklējot jaunas formas" teātra aktuālo procesu vietnē "Kroders.lv"