News

FESTIVĀLĀ „VIDES DEJA” DARBOSIES VAIRĀKAS MEISTARKLASES!
   Jau sesto gadu pēc kārtas, pulcējot vairākus simtus festivāla apmeklētāju un dejas mākslas mīļotāju no visas pasaules, Ropažu novadā no 4. līdz 10. jūlijam norisināsies starptautiskais laikmetīgās dejas festivāls “Vides Deja”, kurā darbosies vairākas meistarklases. 
   Katru festivāla norises dienu, no 5. līdz 8.jūlijam plkst. 10.00 notiks meistarklase “Laikmetīgās dejas tehnika”, kuru vadīs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas un Latvijas Kultūras akadēmijas absolvents Dmitrijs Gaitjukevičs. Meistarklasē horeogrāfs pievērsīs uzmanību šādiem dejas aspektiem – nepārtraukta kustība, prāta un ķermeņa sagatavošanas jeb garastāvoklis, elpa un kustība.
   Festivāla “Vides Deja” idejas autore un radošā direktore Lilija Lipora vadīs meistarklasi “Ķermeņa radošums”.  “Meistarklasē attīstīsim ķermeņa izjūtu, veicināsim kustību kvalitāti. Pārbaudīsim katrs savas koncentrēšanās spējas un iekšējo brīvību. Daudzus uzdevumus veiksim acīm ciet, ieklausoties savās un partnera kustībās. Fokusēsimies uz gribas aktivitāti un brīvību kustībās,” atklāj L. Lipora.  Meistarklase “Ķermeņa radošums” notiks otrdien, 5.jūlijā plkst.10.00.
   Vērojot laikmetīgās dejas izrādes, arvien biežāk uzdodam sev jautājumu par izrādes kategoriju, kurā to iedalīt – joprojām pie dejas vai jau pie teātra žanra. Savā meistarklasē “Fiziskais teātris” uz šo jautājumu ceturtdien, 7.jūlijā plkst.10.00 visiem interesentiem centīsies atbildēt Spānijas horeogrāfe Maria  Garcia Landeras un Latvijas horegrāfe Katrīna Albuže.
   Šogad festivālā “Vides Deja” jogas nodarbības bērniem no trīs līdz desmit gadu vecumam vadīs bērnu jogas skolotāja Līva Kupča: “Jogas nodarbībās mēs elpojam dziļi un apzināti, kā vulkāns, kad no tā izšaujas lava, vai kā bitītes, kas laidelējas no zieda uz ziedu. Mēs kopā sveicinām saulīti izpildot savdabīgu jogas pozu deju un piepildam sevi ar saulītes gaismu, siltumu un spēku. „Jogas meistarklase bērniem notiks 7. un 8.jūlijā plkst.18.00, savukārt 9.jūlijā plkst.10.00 jogas skolotāja vadīs meistarklasi “Ģimenes joga”.
   Ceturtdien, 7.jūlijā plkst.18.00 savā meistarklasē “Otrā ķermeņa pētniecības metode” Ieva Gaurilčikaite no Lietuvas un Krišjānis Sants no Latvijas dalīsies ar gūto pieredzi un personīgajiem atklājumiem no sava “Otrā ķermeņa” pētniecības procesa. Caur valodu, improvizāciju un iztēli dalībnieki tiks iepazīstināti ar tādiem praktiskiem konceptiem kā ķermeņa atmiņa, spoguļneironi, ķermeņa paštēls un otrais ķermenis.
   Sestdien, 9.jūlijā plkst.10.00 dejas pasniedzēja no Dānijas Estere Vrobela vadīs meistarklasi „Gaisa deja jeb vertikālā deja”. Savukārt profesionāla dejotāja un pasniedzēja no Lietuvas Jūlija Meļņika, no 5. līdz 8.jūlijam plkst. 14.00 pasniegs divas meistarklases “Choregraphy of Samadeva (or dances of dervishes)”, bet plkst.18.00 - “Contact improvisation intensive”.
     Plašāka informācija par festivāla meistarklasēm mājas lapā www.videsdeja.lv
    Jau vairāku gadu garumā laikmetīgās dejas māksla Latvijā meklē savdabīgas spēles vietas, vienlaikus apvienojot un sintezējot dažādus mākslas žanrus. Viens no laikmetīgās dejas izpausmes veidiem ir vides deja, kur horeogrāfija tiek piemērota konkrētai vietai un objektam. Festivālu „Vides Deja” rīko dejas teātra kompānija „Stars' Well” un Ropažu Kultūras un izglītības centrs.
   Festivālā aktīvu un radošu mēģinājumu procesā, sadarbojoties horeogrāfiem, mūziķiem, māksliniekiem un performanču dalībniekiem, tiek radīti jauni dejas mākslas darbi, kas kā kopīgs darba rezultāts skatītāju vērtējumam tiek nodots festivāla noslēgumā. Festivālā katru gadu piedalās un savās zināšanās dalās vairāki profesionāli dejotāji, dejas entuziasti, dejas studijas skolēni, mūziķi un horeogrāfi no Latvijas un no dažādām Eiropas valstīm. 
    Festivāls piedāvā iespēju apmeklēt arī atsevišķas meistarklases. Pieteikt savu dalību festivālā aicinām līdz 2.jūlijam. Pieteikuma anketu meklē mājas lapā www.videsdeja.lv sadaļā „Pieteikuma anketa”. Festivāla „Vides Deja” izrādes un performances apmeklētājiem un viesiem ir bez maksas!