News

IZRAĒLAS DEJAS KOMPĀNIJA “VIDES DEJĀS” UZSTĀSIES AR PASAULES PIRMIZRĀDI!
   Piektdien, 2.augustā, plkst.21.30 Ropažu brīvdabas estrādē laikmetīgās dejas festivāla „Vides Deja 2013” ietvaros ar iestudējuma "Zen Dance” pasaules pirmizrādi uzstāsies dejas kompānija „Liat Dror Nir Ben Gal” no Izraēlas. 
   Pērn Liata un Nirs iestudēja dejas izrādi “Up Chi Down Chi”, ar ko šobrīd apceļo visu pasauli, bet jaunākais iestudējums – „Zen Dance” – pasaules pirmizrādi piedzīvos tieši Latvijā, spilgti raksturojot dejas kompānijas estētiku.
   „Dažreiz jāļauj lietām būt tādām, kādas tās ir. Tas ir vienkārši – kā paspert soli, dziļi ievilkt elpu. Uz brīdi paskaties no malas, pavēro lietas, vietas un situācijas tādas, kādas tās ir, nevis kādām tām, tavuprāt, būtu jābūt. Norādi vēlamo virzienu vārdam, darbībai, kustībai, un dabiski ļaujies tam, kas notiek. Dažreiz mēs varam būt kā koki ceļa abās pusēs - bez saistībām, bez īpašām vēlmēm. Jo reizēm lietas patiešām ir tādas, kādas tās ir, un nav vērts tās sarežģīt,” – šāds poētiskais uzstādījums sniegts izrādei „Zen Dance”.
   Jau ziņots, ka no 29.jūlija līdz 3.augustam Ropažos notiks festivāls „Vides Deja”. Festivālu rīko dejas teātra kompānija „Stars’ Well” sadarbībā ar Ropažu kultūras centru, un tā mērķis – laikmetīgās dejas mākslas popularizēšana un vēlme uz ierastajām lietām paraudzīties citām acīm. Vairāku profesionālu horeogrāfu un pasniedzēju vadībā festivāla laikā notiks laikmetīgās dejas, kontaktimprovizācijas un muzicēšanas meistarklases. Festivāla noslēgumā – 3.augustā – visi tiks laipni aicināti vērot gan meistarklašu rezultātu – izveidotās performances, dejas teātra kompānijas „Stars’ Well” izrādi „Krāsas”, kā arī baudīt aizraujošu kultūras pasākumu programmu visas dienas garumā.
   Pretēji šodien valdošajai tendencei, kad ik lietā tiek meklēts finansiālais izdevīgums, skatītājiem festivāla pasākumi būs pieejami bez maksas.
   Savukārt dalībnieku pieteikšanās uz meistarklasēm un nodarbībām notiks līdz 20.jūlijam, pieteikšanās anketa, tāpat kā plašāka informācija par festivālu – mājas lapā www.starswell.lv.
   Par detalizētu festivāla „Vides deja 2013” programmu tā organizētāji informēs trešdien, 17.jūlijā.