News

LAIKMETĪGĀS DEJAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLS „VIDES DEJA 2013” IZSLUDINA PIETEIKŠANOS!
    Ar 1.jūliju laikmetīgās dejas un mākslas festivāls „VIDES DEJA 2013” izsludina dalībnieku pieteikšanos!
   Šogad festivāls „VIDES DEJAS 2013” pulcēs dalībniekus Ropažos un tā ietvaros no 29.jūlija līdz 3.augustam vairāku profesionālu horeogrāfu un pasniedzēju vadībā notiks laikmetīgās dejas, kontaktimprovizācijas un muzicēšanas meistarklases / nodarbības.
   Kā zināms, laikmetīgās dejas māksla Latvijā jau vairāku gadu garumā meklē savdabīgas spēles vietas, vienlaikus apvienojot un sintezējot dažādus mākslas žanrus. Viens no laikmetīgās dejas izpausmes veidiem ir vides deja, kur horeogrāfija tiek piemērota konkrētai vietai , apkaimei, objektam.
   Šogad Ropažos “VIDES DEJAS” ideja apvienosies ar ropažnieku ĀRA LASĪTAVAS projekta ideju - lasīt ne tikai grāmatas, bet arī zīmes, simbolus, kustību, zīmējumu, notis un, protams, arī vārdu.
   “VIDES DEJAS” projekta idejas pamatā ir performanču veidošana āra apstākļos, dažādās vides vietās, apspēlējot un apdejojot dažādus vides objektus un teritorijas, laužot stereotipu, ka deja ir ieslodzīta tikai telpās. Ķermeņa kustību saspēle ar vides objektiem rada pavisam citu nozīmi vietai, kuru ikdienā uzlūkojam tikai kā garāmgājēji.
   Kā teic festivāla veidotāja, horeogrāfe un režisore Lilija Lipora, „Pasākums un tā neierastais formāts pārsteidz ikvienu – vai tas ir pasākuma viesis, vai nejaušs garāmgājējs, garām braucējs vai mājas iemītnieks vietā, kur notiek performance. Pat pazīstama vieta uz mirkli pārvēršas, lai klātesošajiem radītu citu telpas un laika izjūtu...”
   Festivāla izskaņā no 2. līdz 3.augustam visi laipni aicināti vērot ne tikai izveidotās performances, bet arī Izraēlas viesu – dejas kopānijas „Liat Dror Nir Ben Gal” dejas izrādi „ZEN DANCE”, kā arī dejas teātra kompānijas „Stars’ Well” dejas izrādi „KRĀSAS”.
   Savukārt pēc tam, aizvadot "VIDES DEJAS 2013", visi laipni aicināti izkustēties nakts dejās brīvdabā!
 
Dejas kompānija "Liat Dror Nir Ben Gal" (Izraēla)