News

PIEMINOT 1949.GADU, 25.MARTĀ ROPAŽOS BŪS SKATĀMA DOKUMENTĀLĀ ESEJA – KUSTĪBU IZRĀDE „MAN GRIBAS IET..”
   25.martā, pieminot 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upurus, pēc piemiņas brīža (aptuveni 11.30) Ropažu Kultūras centrā visi aicināti uz dokumentālo eseju-kustību izrādi “Man gribas iet…” un Cimdu Jettes darbu kolekcijas izstādi.
  Dokumentāla eseja - kustību izrāde “Man gribas iet...” veidota kā dokumentālās piezīmēs un dzīvesstāstā balstīta kustību, vārdu un skaņu eseja par sievieti, kura jau no bērnības zaudējusi spēju staigāt, - mākslinieci, cimdu adītāju, dzīves filosofi – Jetti Užāni, tautā sauktu par Cimdu Jetti. 
   Izrāde “Man gribas iet...” ir ne tikai filosofiskas pārdomas par dzīves jēgu, bet arī kustību, viegluma un gaišuma caurstrāvots līdzpārdzīvojums. Tā piedāvā ieklausīties un ieskatīties pārdomās par vispārcilvēciskām un nezūdošām vērtībām aktiera un mūziķa Edgara Lipora, horeogrāfes un dejotājas Lilijas Liporas, mūziķes (marimbas spēlētājas) Maijas Švēdenbergas sniegumā. Jettes Užānes dienasgrāmatu fragmentus un savus atmiņu stāstus izrādē lasa filosofe Elīna Apsīte, kura Cimdu Jettes garīgo pasauli iepazinusi jau no bērnības un šobrīd ir viņas radošā mantojuma sargātāja.
  Jette Užāne visu savu mūžu ir pavadījusi Dzērbenes pagasta „Lejnieku” mājās, ar savu dzīvesgudrību un cimdu adīšanas prasmi ieinteresēdama daudzus Latvijā un pasaulē mītošus kultūras un mākslas cilvēkus. 
  Ieeja pasākumā bez maksas!