News

"VIDES DEJĀS 2013" UZSTĀSIES VIESMĀKSLINIEKI NO IZRAĒLAS!
Liatas Droras un Nira Ben-Gala stāsts
   Abi horeogrāfi uzauga kibucā Izraēlas ziemeļos.
   Pēc militārā dienesta pabeigšanas viņi studēja Jeruzalemes Dejas un mūzikas akadēmijā un vēl divus gadus Kibbutz laikmetīgo deju kompānijas skolā. Drīz pēc tam Liata un Nirs ieguva savu pirmo titulu Izraēlā un bija starp uzvarētājiem jauno horeogrāfu sacensībās Ķelnē, Vācijā. 1988.gadā viņi ieguva grand-prix balvu ”Concours Choregraphique International de Bagnolet” jauno horeogrāfu sacensībās.
   Papildus savam darbam ar horeogrāfiju Liats un Nirs strādāja Haifa teātrī un Batsheva dejas kompānijā.
 
Dueta iestudētie darbi
1987“Two Room Apartment” (ieguvis “Shades of Dance” balvu Dance Umbrella festivālā Telavivā 1987.gadā)
1988 – “Equus Asinus” (“Donkeys”)
1990“The Third Dance”
1991“Rikud” (pasūtījums no Londonas Laikmetīgās dejas grupas, dibinātāja Robina Hovarda pēc “Two Room Apartment” noskatīšanās) 
1992“Circles of Lust”
 
   Pēc tam, kad tika izveidota Liat Dror Nir Ben Gal dejas kompānija, horeogrāfi meklēja dejotājus, kuri ir ne tikai profesionāli, bet arī talantīgi, jauni cilvēki ar spēcīgu harizmu, ļoti augstu māksliniecisko fleksibilitāti un pārliecinošām, autoritatīvām kustībām.
 
Liatas Droras un Nira Ben Gala dejas kompānijas iestudētie darbi
1993“Figs”
1994“Anta Omri”
1995“The Land of Rape and Honey”
1997“Interrogation”
1998“Dance of Nothing”
 
   2000.gadā bija pienācis laiks pārmaiņām. Duets pārvācās uz Mitzpe Ramon, nelielu un vienkāršu pilsētu Negev tuksneša vidū. Viņi izīrēja industriālu angāru, kuru pamazām pārveidoja par dejas un harmonijas apburtu pili. Viņi to nosauca par Adama, kas nozīmē “zeme”.
   Šajā miera oāzē sākās Drora un Ben-Gala meklējumi pēc cilvēka kustībām, kuras nevada aizspriedumainais prāts, nenoved ķermeni līdz tā fiziskajām robežām, bet atļauj tam kļūt par reālu un stabilu mājvietu. Viņi darbojās ar saiknēm starp ikdienas dzīvi un dejas īpašībām.  Adamas angārs ir kļuvis par mājvietu daudzām dziedniecības darbnīcām, atbalsta grupām un, protams, dejai, kas sevī apvieno ekspresiju un relaksāciju. Ir tapusi arī profesionāla deju trupa, trīs studijas, liela skatuve, Adamas deju skola, dažādi festivāli, viesu nami un dārzi.
   2012.gadā Liata Droras and Nirs Ben Gals iestudēja dejas izrādi “Up Chi Down Chi”, kuru tagad prezentē visapkārt pasaulei.
   Šovasar gaidāma jauna iestudējuma pirmizrāde.